Nowy buhaj testowy rasy simentalskiej
2024-01-15

Nowy buhaj testowy rasy simentalskiej

Jeśli jesteś hodowcą bydła simentalskiego i szukasz ciekawej oferty nasienia buhajów, mamy dla Ciebie niewątpliwie coś bardzo interesującego:

Buhaj SMOLNIK PL005498847229

Wykorzystanie nasienia naszych buhajów testowych z polskiego programu hodowlanego daje pewność uzyskania córek, które będą konkurencyjne w stosunku do rówieśnic po buhajach niemieckich czy austriackich.

Buhaj SMOLNIK wywodzi się z bardzo dobrej i utrwalonej linii ojcowskiej:

>> ojciec ELEXIS: buhaj wyceniony na córkach, z wysokimi parametrami dla produkcji mleka, dobrymi wartościami dla cech fitness oraz cechami związanymi z umięśnieniem. Jest to buhaj szczególnie dedykowany dla poprawy cech pokroju.

>> Matka LALKA, cały czas będąca w produkcji, aktualnie w piątej laktacji, która w trzeciej max dała prawie 8000 kg mleka z tłuszczem 3,89% i białkiem 3,09%. Wyróżnia ją również harmonijna budowa z mocnymi cechami w zakresie budowy wymienia i nóg.

Córki tego buhaja będą odznaczać się bardzo wysoką produkcją mleka, co w połączeniu z dobrymi cechami dla zdrowotności wymienia będzie czynić je wyjątkowo ekonomicznymi mlecznicami. Z cech funkcjonalnych na uwagę zasługuje długowieczność oraz żywotność cieląt, z cech pokrojowych: budowa wymienia.

Okres testowania nie trwa zbyt długo, więc nie przegapcie takiej okazji!!

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami Hodowlanymi!