BOGUCHWAŁA 2019 r.

W dniach 29-30 czerwca 2019 roku odbyła się XXI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana w ramach Drzwi Otwartych Podkarpackiego Ośrodka Rolniczego w Boguchwale.

XXI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Boguchwale

 

            Na terenie Ośrodka zgromadzili się hodowcy bydła,  owiec, koni, kóz, królików, ptaków oraz małych zwierząt futerkowych. Wszyscy przybyli na wystawę wraz ze swoimi zwierzętami. Swoje stoiska zaprezentowali także przedstawiciele branży spożywczej, ogrodniczej.

            W sobotę komisja sędziowska,  dokonała oceny  krów i jałowic rasy polskiej holsztyńsko – fryzyjskiej obu odmian barwnych, simentalskiej i polskiej czerwonej przyznając czempionaty i wiceczempionaty w poszczególnych kategoriach.

 

  

Wielkie emocje towarzyszyły konkursowi Młodego Hodowcy, którego organizatorem jest MCB Krasne. W konkursie wzięło udział 7 dzieci w wieku od 4 do 14 lat, które na ringu zaprezentowały 7 cieliczek po buhajach z programu hodowlanego realizowanego przez naszą spółkę.

            Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział w konkursie oraz niezliczoną ilość braw.

 

Dziękujemy sponsorom, którzy wsparli nas w fundowaniu nagród dla Małych Hodowców biorących udział w konkursie, a byli to:

 

 

W niedzielę odbył się finał  WIELKIEJ LOTERII organizowanej przez Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o., w której główną nagrodą był VOUCHER o wartości 1000 zł na zakup produktów firmy SCHAUMANN. Szczęśliwą zwyciężczynią została Pani Beata Misiura z miejścowiości Średnie Wielkie. Nagrodę w jej imieniu odebrała córka Ania. Serdecznie gratulujemy !

 

 

 

 

 

 

 

Zwierzęta, którym przyznano czempionaty i wiceczempionaty na XXI Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Boguchwale