XIII Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego w Rudawce Rymanowskiej

26-27 sierpnia 2017 r. odbyła się XIII Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego w Rudawce Rymanowskiej

 

 

 

 

 

 

 

Od trzynastu lat zakończenie lata jest hucznie świętowane podczas Krajowej Wystawy Bydła Simentalskiego w Rudawce Rymanowskiej. Impreza zorganizowana przez Zakład Doświadczalny IZ PIB Odrzechowa odbyła się w dniach 25-27 sierpnia 2017 roku.

W sobotnie przedpołudnie we wspaniałej atmosferze hodowcy z całego podkarpacia zaprezentowali swoje zwierzęta, które ubiegały się o tytuł czempiona  w dziesięciu kategoriach. W tym roku wycenie zwierząt przewodniczył Johann Tanzler z Austriackiego Związku Hodowców Bydła Simentalskiego. 

 

Po wycenia podobnie jak w ubiegłych latach odbył się Konkurs Młodego Hodowcy. Dzieciaki z pełnym zaangażowaniem prezentowały swoje cielęta.

 

Kolejnym ważnym wydarzeniem tegorocznej wystawy w Rudawce Rymanowskiej była konferencja zorganizowana przez Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o. pt. „Przyszłość bydła simentalskiego w Polsce i Niemczech”. Będąca elementem obchodów dwudziestolecia współpracy hodowlanej w rasie simentalskiej między MCB Sp. z o.o. i BVN Neustad.

 

 

W niedzielne przedpołudnie w promieniach słońca zaprezentowano wszystkie krowy, które zdobyły tytuł czempiona. Następnie uroczyście wręczono hodowcom nagrody. 

 

Poniżej przedstawiamy listę zdobywców tytułu czempiona, wiceczempiona i superczempiona na XIII Krajowej Wystawy Bydła Simentalskiego w Rudawce Rymanowskiej.

Zgodnie  z wieloletnią tradycję MCB Sp. z o.o. nagrodziło hodowców dyplomami, pamiątkowymi statuetkami oraz darmowymi porcjami nasienia.

Wszystkim Hodowcom bardzo serdecznie gratulujemy !

Następnie po raz drugi zaprezentowali się Młodzi Hodowcy wraz ze swoimi cielętami. Trud jaki dzieciaki włożyły w przygotowanie swoich podopiecznych został bardzo hojnie doceniony przez sponsorów nagród.

 

Wszystkim Fundatorom upominków dla dzieci bardzo serdecznie dziękujemy !

Do zobaczenia za rok ! Na pewno nas nie zabraknie !

 

Opracował: Wiktoria Pliś