OPOLAGRA 10 – 11.06.2017

Za nami kolejna edycja Śląskiej Wystawy Bydła Hodowlanego, która od wielu lat towarzyszy największej wystawie rolniczej OPOLAGRA w Kamieniu Śląskim w województwie opolskim. Swoje najpiękniejsze zwierzęta zaprezentowało 21 hodowców z woj.opolskiego i śląskiego .

 

 

 

 

 

OPOLAGRA 10 – 11.06.2017

 

Za nami kolejna edycja Śląskiej Wystawy Bydła Hodowlanego ,która od wielu lat towarzyszy największej wystawie rolniczej OPOLAGRA w Kamieniu Śląskim w województwie opolskim .

Swoje najpiękniejsze zwierzęta zaprezentowało 21 hodowców z woj.opolskiego i śląskiego .

W sobotę 10.06 br. komisja sędziowska ,której przewodniczył sędzia ze Szwajcarii Pan Martin Haab dokonała oceny 75 krów i jałowic ras mlecznych przyznając czempionaty i wiceczempionaty w poszczególnych kategoriach .

Klasyfikacja Hodowców według ilości zdobytych tytułów :

I . OHZ "Głogówek" Sp.z o.o. : 6 czempionów, 3 wiceczempiony

II . KR "Kietrz" Sp.zo.o. : 4 czempiony, 2 wiceczempiony

III . Grabiński Henryk : 3 czempiony

IV . Fuchs Teodor : 2 czempiony

V. Barton Krzysztof : 1 czempion, 1 wiceczempion

VI . Klimczyk Ryszard : 2 wiceczempiony

VII . SK Prudnik Sp.z o.o. : 1 czempion

VII . Sikora Marcin

Chrząszcz Marcin

Nocon Antoni

Lipok Dariusz po 1 wiceczempionie

 

Uwieńczeniem pracy komisji był wybór superczempionów wystawy.

W grupie krów tytuł ten przypadł krowie z numerem kat.134 KOMEDIA PL005259658248 ( Paxton na Joyboy ) z hodowli Ośrodka Hodowli Zarodowej "Głogówek" Sp.z o.o., a w grupie jałowic jałówce z numerem kat.112 JADZIA 15 PL005371030236 ( History na Zelgadis ) z hodowli Kombinatu Rolnego "Kietrz" Sp.z o.o.

 

 

Zwierzęta ,którym przyznano czempionaty i wiceczempionaty na Śląskiej Wystawie Bydła Hodowlanego

w Kamieniu Śląskim 10.06.2017r.

Kategoria

Nr kat.

Numer rejestracyjny

Nazwa

Hodowca

CZEMPIONATY

Jałowice 10 – 11 m-cy PHF – RW

1

PL005375095019

ELFI

OHZ Głogówek Sp.z o.o.

Jałowice 10 – 11 m-cy PHF – HO

15

PL005394078819

BARA 2

Grabiński Henryk ,Łagiewniki Wlk.

Jałowice 12 – 13 m-cy PHF – RW

22

PL005357029834

ROLANDA

OHZ Głogówek Sp.z o.o.

Jałowice 12 – 13 m-cy PHF – HO

28

PL005372050233

SOBKA 1

Fuchs Teodor ,Sadów

Jałowice 14 – 15 m-cy PHF – RW

40

PL005369321971

GRETJE

OHZ Głogówek Sp.z o.o.

Jałowice 14 – 15 m-cy PHF – HO

51

PL005394078499

SARA 1

Grabiński Henryk ,Łagiewniki Wlk.

Jałowice 16 – 17 m-cy PHF – HO

69

PL005403027647

KASIA 11

KR Kietrz Sp.z o.o.

Jałowice 18 – 19 m-cy PHF – RW

75

PL005348530486

OSIKA

OHZ Głogówek Sp.z o.o.

Jałowice 18 – 19 m-cy PHF – HO

94

PL005372048414

ERWINA

Fuchs Teodor ,Sadów

Jałowice cielne PHF – RW

103

PL005304423913

ZADRA

Barton Krzysztof ,Wróblin

Jałowice cielne PHF – HO

112

PL005371030236

JADZIA 15

KR Kietrz Sp.z o.o.

Krowy w I laktacji PHF – RW

113

PL005356235137

POWOLNA

OHZ Głogówek Sp.z o.o.

Krowy w I laktacji PHF – HO

127

PL005226171275

ALKA 1

Grabiński Henryk ,Łagiewniki Wlk.

Krowy w II laktacji i starsze PHF – RW

134

PL005259658248

KOMEDIA

OHZ Głogówek Sp.z o.o.

Krowy w II laktacji PHF – HO

141

PL005228428322

UPINA 4

KR Kietrz Sp.z o.o.

Krowy w III laktacji i starsze PHF – HO

152

PL005305002131

KUMA 1

KR Kietrz Sp.z o.o.

Krowy rasy ZR

159

PL005252159568

WALKA 127

SK Prudnik Sp.z o.o.

WICECZEMPIONATY

Jałowice 10 – 11 m-cy PHF – HO

14

PL005261463779

HELA 12

Klimczyk Ryszard ,Poręba

Jałowice 12 – 13 m-cy PHF – RW

20

PL005358048780

SÓJKA

Barton Krzysztof ,Wróblin

Jałowice 12 – 13 m-cy PHF – HO

30

PL005261463632

HAWANA 23

Klimczyk Ryszard ,Poręba

Jałowice 14 – 15 m-cy PHF – RW

38

PL005412283706

CYKLA

Sikora Marcin ,Goleszów

Jałowice 16 – 17 m-cy PHF – HO

71

PL005403026091

ZDENKA 5

KR Kietrz Sp.z o.o.

Jałowice 18 – 19 m-cy PHF – RW

72

PL005357529440

HUTA

Chrząszcz Marcin ,Mionów

Jałowice cielne PHF – RW

101

PL005348529275

PENTIUM

OHZ Głogówek Sp.z o.o.

Jałowice cielne PHF – HO

161

PL005250713564

IZYDORA

Nocon Antoni ,Rozmierz

Krowy w I laktacji PHF – RW

114

PL005356235557

BIBA

OHZ Głogówek Sp.z o.o.

Krowy w I laktacji PHF – HO

128

PL005283704539

HONORATA 2

Lipok Dariusz ,Mikołów

Krowy w II laktacji i starsze PHF – RW

133

PL005247648886

OSIĘCINKA

OHZ Głogówek Sp.z o.o.

Krowy w III laktacji i starsze PHF – HO

150

PL005254312039

SOJKA 4

KR Kietrz Sp.z o.o.

SUPERCZEMPIONY

Jałowice

112

PL005371030236

JADZIA 15

KR Kietrz Sp. z o.o.

Krowy

134

PL005259658248

KOMEDIA

OHZ Głogówek Sp.z o.o.

 

Wszystkim Hodowcom serdecznie gratulujemy wspaniałych zwierząt .

 

Warto podkreślić, że podobnie jak w roku ubiegłym, szczególnie piękne zwierzęta były przedstawicielkami rasy holsztyńsko – fryzyjskiej odmiany czerwono – białej, co zostało zauważone przez sędziego Pana Martina Haaba.

Hodowcy, których zwierzętom przyznano czempionaty i wiceczempionaty zostali nagrodzeni przez naszą Spółkę pulą nasienia buhajów z programów hodowlanych, które realizuje MCB.

Niedzielny program wystawy rozpoczęty został prezentacją czempionów i wiceczempionów na ringu głównym oraz wręczeniem nagród Hodowcom zwierząt.

Po prezentacji nastapiło rozstrzygnięcie loterii pn."Wypełnij ankietę i wygraj cieliczkę", w której nagrodą była 4 – miesięczna cieliczka MARGA po ojcu Radwan G z hodowli Ośrodka Hodowli Zarodowej "Głogówek" Sp. z o.o. Fundatorem tej nagrody było Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o. z/s w Krasnem. Szczęście w tejże loterii dopisało Panu Januszowi Gajdzica z miejscowości Cisownica w woj.śląskim.

Gratulujemy hodowcy !

 

Tradycją wystawy stał się konkurs Młodego Hodowcy organizowany przez MCB.

W tym roku wzięło w nim udział 14 dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Komisja konkursowa w osobach Mirosławy Sabudy ( MCB Krasne ) i Patryka Barton ( hodowca ) najwyżej oceniła Dorotkę Mike ze Świętoszowic z cieliczką OLGA MP po buhaju Astor. Wszystkie dzieci otrzymały między innymi pamiątkowe statuetki i ogromny aplauz licznie zgromadzonej publiczności.

Tak jak w latach poprzednich dopisali nam sponsorzy nagród dla dzieci biorących udział w konkursie, za co serdecznie dziękujemy.

 

Na tegorocznej wystawie swoje piękne zwierzęta ras mięsnych wystawiało 7 hodowców . Zaprezentowano zwierzęta ras : highland ,limousine ,blonde d'aquitaine i galloway .

 

Wszystkim Hodowcom biorącym udział w wystawie gratulujemy wspaniałych zwierząt i życzymy dalszych sukcesów hodowlanych .

Opracowanie : Grażyna Bialek